KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista: Na vítězství nejsme připraveni

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Bautista: Na vítězství nejsme připraveni
27.01.2019
 

Alvaro Bautista po prvních lednových testech v Jerezu přiznal, že nová Ducati ještě není připravena na to, aby vyhrávala závody.


Alvaro Bautista pro letošní sezonu přestoupil z MotoGP do šampionátu Mistrovství světa Superbiků, kde bude hájit barvy továrního týmu italské Ducati. Alvaro již v sedle nové Panigale V4R absolvoval první testy, jak ale po těchto testech přiznal, Ducati čeká ještě spousta práce.

Dle slov Bautisty se rozhodně nedá očekávat, že by jezdci továrního týmu Ducati mohli už od úvodu sezony s novým motocyklem plně konkurovat především Jonathanu Reovi na tovární Kawasaki. Jak Alvaro přiznal, motorka ještě potřebuje další vývoj.

„Mám za sebou teprve čtyři testovací dny na této motorce, takže je pro mne ještě vše stále nové. Po těchto testech je ale již jasné, že jsme stále příliš daleko za těmi nejrychlejšími. Naším cílem je se co nejlépe připravit na úvodní víkend v Austrálii, tam uvidíme, jak na tom skutečně jsme. Zatím ale nemám od nové sezony žádná očekávání. Závodím, abych vyhrával, to je jasný cíl. Ale zároveň jsem realista a vím, že ještě nejsme na vítězství připraveni. Potenciál nové Panigale je obrovský, ale ta motorka je ještě příliš mladá,“ řekl Alvaro Bautista.


Další články sekce WSBK