KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista přestupuje do WorldSBK

Foto: Angel Nieto Team
Bautista přestupuje do WorldSBK
24.08.2018
 

Alvaro Bautista oficiálně potvrdil svůj přestup do superbikového šampionátu, kde v roce 2019 pojede v továrním týmu Ducati.

 
Španělský závodník Alvaro Bautista se po šestnácti letech v paddocku Grand Prix přesune do Mistrovství světa Superbike. Jak uvedl včera na tiskové konferenci na okruhu Silverstone, kde se tento víkend jede 12. závod letošního MotoGP, stane se pro rok 2019 oficiálním jezdcem továrního týmu Aruba.it Racing – Ducati, kde pojede společně s britským závodníkem Chazem Daviesem.
 
Alvaro Bautista během šestnácti let v Grand Prix získal 49 pódiových umístění napříč všemi kategoriemi, kterých se zúčastnil, a to včetně tří pódií v královské kategorii MotoGP a celkem šestnácti vítězství v kategoriích 125cc a 250cc. Jeho největším úspěchem je zisk titulu Mistra světa 125cc, který jako dvaadvacetiletý získal v roce 2006.
 
„Pro mne bude příští sezona novou výzvou, protože po šestnácti letech odejdu z tohoto šampionátu a přesunu se do Mistrovství světa Superbike s oficiálním týmem Aruba Ducati,“ uvedl na tiskové konferenci před Grand Prix Velké Británie španělský závodník Alvaro Bautista. „Jsem velmi motivován, je to pro mne nová výzva. Myslím, že důvěra Ducati ve mne je opravdu dobrá a společně jsme velmi silní. Myslím, že můžeme získat dobrý výsledek a bavit se. Je to šampionát, který se rozrůstá, takže se těším na tuto novou výzvu, a také se pokusím těšit z posledních závodů v šampionátu MotoGP.“


 


Další články sekce WSBK