Závody u nás i v zahraničí v období od 9. září do 15. září 2019.

BMW má první letošní pódium

26.06.2019

Brit Tom Sykes vybojoval pro BMW Motorrad Motorsport první letošní superbikové pódium.

Dvojice jezdců týmu BMW Motorrad WorldSBK Teamu, Tom Sykes a Markus Reiterberger, je po závodech WorldSBK na italském okruhu Misano spokojená. Brit Sykes dokázal po sobotním pódiu vybojovat v nedělním druhém závodě šestou pozici, a to přestože do něj startoval po odstoupení ze superpole race až ze čtvrté řady. Němec Reiterberger sice do top ten nepronikl, ale body si odváží, když po 15. místě v sobotu, sice 13. místem nebodoval v Superpole Race, ale ve druhém závodě získal 5 bodů za 11. pozici.

Tom Sykes
„Bylo to trochu nešťastné. Upřímně mám pocit, že jsme měli na dosah tři pódia. Třetí jsme byli ve sprintu až do posledního kola. Měli jsme problém, který dovolil Leonovi Haslamovi, aby se přiblížil, a pak jsme bohužel odstoupili. Byla to také škoda kvůli startu do druhého závodu, do kterého jsem startoval ze čtvrté řady, což mne stálo nějaký čas v prvních několika kolech. Celý tým BMW Motorrad WorldSBK odvedl skvělou práci. Jezdili jsme s naším náhradním motocyklem s několika výkonovými kompromisy, ale i přesto jsme měli výborné tempo. Cítím, že kdybych startoval z první řady a mohl si udržet dobrý rytmus, tak si myslím, že by to určitě umožnilo další umístění na stupních vítězů. Trochu škoda, ale plusem je, že jsme jedno pódium získali s úplně novým BMW S 1000 RR. I v tomto posledním závodě jsme měli velmi dobrou konzistenci, na které budeme stavět.“

Markus Reiterberger
„Dneska to bylo lepší než včera, i když můj start nebyl v Superpole Race tak dobrý a chyba mne stála drahocenný čas. Výsledkem bylo, že jsem musel do druhého závodu z 14. místa. Odstartoval jsem však dobře a dokázala jsem se celý závod udržet na 12. a později 11. místě. Zajel jsem to nejlepší, neudělal žádné chyby a přivezl BMW S 1000 RR bezpečně domů. Traťové podmínky byly dnes obtížnější. Bylo velké horko a nečekal jsem, že bude tak malý grip. Bylo to těžké pro všechny, ale dobře jsme se s tím vyrovnali. Udělali jsme malý krok kupředu, což nám dává větší důvěru. Budeme i nadále usilovně pracovat na zlepšování. Velice děkuji celému týmu.“