KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bradl testoval nový motor

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Red Bull Honda
Bradl testoval nový motor
21.04.2017
 

Superbikový tým Hondy absolvoval dvoudenní testování na okruhu v Portimau, pro tento test Honda poskytla novou specifikaci motoru.

Jezdci superbikového týmu Red Bull Honda strávili společně s několika dalšími týmy WSBK dva dny na portugalském okruhu Algarve v Portimau, kde se věnovali testovací práci. Jak již Honda dříve avizovala, Nicky Hayden i Stefan Bradl měli pro tento test k dispozici novou verzi motoru Honda.
 
Jak po tomto testu v jednom z rozhovorů potvrdil německý závodník Stefan Bradl, nový motor je jistě pozitivním krokem kupředu. Zároveň ale Bradl dodává, že tým čeká ještě spousta práce. Do závodního nasazení by se tento agregát měl dostat v květnovém závodním víkendu na okruhu v Imole.
 
„Nový motor je pro nás určitě výrazným krokem kupředu, nezaručuje ale samozřejmě žádné fantastické výsledky. Nyní je těžké nový a starý motor porovnávat, protože Portimo je proti Aragónu, kde se jely poslední závody, zcela odlišná trať. V Portimau potřebujete obrovský výkon, bez toho se neobejdete. Dle mého prvního dojmu má nový motor čistší nástup výkonu a je lépe ovladatelný. I palivové mapy, které jsme měly nastaveny, fungovaly v pořádku,“ řekl Stefan Bradl.

Další články sekce WSBK