KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. června do 16. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Camier: Čeká nás velká výzva

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Camier: Čeká nás velká výzva
14.12.2018
 

Leon Camier se připravuje na další sezonu v sedle motocyklu Honda, od nového týmu a lepší podpory od Hondy má velká očekávání.


Pro superbikový tým Hondy začíná v roce 2019 nová etapa, kdy bylo ukončeno partnerství s Ten Katem a tým bude řídit Moriwaki v kooperaci s týmem Althea. Motocykly budou mít přímou podporu od HRC, což by také mělo slibovat výrazně lepší výsledky, než kterých bylo dosahováno doposud.

Na tuto novou výzvu se dívá pozitivně britský závodník Leon Camier, kterého v barvách týmu v sezoně 2019 doplní japonský jezdec Ryuichi Kiyonari. Tato jezdecká dvojice je již ve velkém očekávání prvních zimních testů, které se odehrají v lednu.

„Zatím nemám informace, v jakém bodě při zimních testech začneme a na jaké části motocyklu se budeme koncentrovat. Ale rozhodně si nemyslím, že bychom začínali úplně od nuly. Je ale pravdou, že jakmile jsme na jaře 2018 vyměnili elektroniku Cosworth za Magneti Marelli, motorka fungovala lépe. V průběhu sezony jsme postupně začínali rozumět problémům, které nás trápily, proto si nemyslím, že by se změnilo něco zásadního. Nejdříve musíme znovu získat rychlost, kterou jsme měli na začátku sezony, pak můžeme přinášet nové díly,“ řekl Leon Camier.


Další články sekce WSBK