KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Carlos Checa testoval Panigale

Foto: Ducati Corse
Carlos Checa testoval Panigale
02.07.2015
 

Španělský jezdec Carlos Checa, někdejší superbikový Mistr světa toho času již v motocyklovém důchodu, testoval aktuální model Ducati Panigale R.

 
Bývalý mistr světa Carlos Checa podstoupil s vývojovým týmem Ducati třídenní test na okruhu Mugello, kde pracoval na vývoji motocyklu Ducati Panigale R Superbike. Během tří dní využil španělský jezdec všechny zkušenosti získané během jeho dlouhé kariéry, aby technikům italského výrobce odevzdal tu nejlepší možnou zpětnou vazbu tak, aby u Ducati Corse mohli pokračovat ve vývoji motocyklu.
 
Test probíhal od úterního rána a díky stabilním povětrnostním podmínkám byl naplněn kompletní testovací plán. Poté, co se Checa dostal opět do závodního tempa, pracoval tým na optimalizaci nastavení motocyklu, ale i na testování nových komponentů. Španěl najezdil více jak 150 kol a dosáhl působivých časů, srovnatelných s časy dosahovanými za použití závodních pneumatik a závodního nastavení.
 
Carlos Checa:
„Jsem rád, že jsem mohl znovu jezdit na Panigale a navíc ihned rychle. Byla to opravdu emotivní práce s těmito lidmi, kteří mi v minulosti pomohli dosáhnout mých výsledků. Doufám, že moje práce po těchto třech dnech byla nápomocná týmu k dalšímu zlepšení motocyklu, který v poslední době vyrostl do dospělosti . Děkuji Ducati a celému vývojovému týmu za to, že jsem měl možnost užít si ještě jednou vzrušení na trati. Hodně jsem se při tom bavil a kdo ví, možná budu mít v budoucnu další možnost vyzkoušet si to opět.“

Další články sekce WSBK