KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Chaz Davies opět zraněn

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Chaz Davies opět zraněn
05.09.2018
 

Chaz Davies si při tréninku na supermotu obnovil zlomeninu pravé klíční kosti, operace ale nebyla nutná a britský závodník by v portugalském Portimau chybět neměl.

Britský závodník Chaz Davies si minulý týden při pádu v rámci tréninku na supermotu obnovil svoje zraněné pravé klíční kosti. Po následné lékařské prohlídce u Dr. Mira na klinice v Barceloně ale bylo rozhodnuto, že pro léčbu tohoto zranění není další operace nutná.
 
Chaz tak pokračuje v intenzivních rehabilitacích s cílem, aby byl připraven na závodní víkend superbiků v portugalském Portimau, který se pojede již příští týden. Zda bude Chaz ale schopen i s tímto zraněním absolvovat celý závodní víkend v plném nasazení, je zatím jedním velkým otazníkem.
 
„Při lékařské prohlídce bylo bohužel zjištěno, že byla obnova faktura v pravé klíční kosti, kterou Chaz utrpěl již v červenci. Zlomenina ale není kompletní, tudíž pro další léčbu nebyla nutná operace. Místo toho Chaze čeká intenzivní rehabilitace, v rámci níž se musí Chaz soustředit na posílení celého ramene, to by mělo pomoci tomu, aby mohl bez problémů absolvovat nadcházející závodní víkend v portugalském Portimau,“ řekl týmový tiskový mluvčí Luca Semprini

Další články sekce WSBK