KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Checa: Bautista v Austrálii překvapil

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Checa: Bautista v Austrálii překvapil
02.03.2019
 

Carlos Checa vyjádřil velký obdiv nad výkony, které v Austrálii předvedl Alvaro Bautista v sedle továrního mootcyklu Ducati.


Dalším z těch, kteří se vyjádřili velmi pochvalně na adresu vítěze všech úvodních závodů na australském Phillip Islandu, je bývalý mistr světa WSBK, španělský závodník Carlos Checa. Jak Carlos v jednom z rozhovorů řekl, Alvaro na něj udělal během svého premiérového superbikového víkendu velký dojem.

Checa je také zároveň posledním jezdcem, který dokázal na motocyklu Ducati vybojovat titul mistra světa superbiků. 

„Byl jsem hodně překvapený a myslím, že jsem rozhodně nebyl jediný. Sám jsem měl šanci jet na nové Panigale V4R. Je to motorka, která se chová skvěle za všech podmínek. Věděl jsem, že v této motorce je obrovský potenciál, ale čekal jsem, že bude potřeba pár závodů, než se skutečně projeví. Rozhodně jsem neočekával, že Alvaro porazí Kawasaki a Reu již v prvním závodě. A nejen to, vyhrál ještě s obrovským náskokem, to mne opravdu pozitivně překvapilo. Alvaro je ve velmi dobré formě, má obrovskou motivaci a motorka pracuje skvěle. Další závody pro něj třeba již nebudou tak snadné, ale jsem přesvědčen o tom, že bude bojovat vepředu,“ řekl Carlos Checa


Další články sekce WSBK