KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. června do 16. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Checa: S Panigale V4R má Ducati šanci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, foto: Ducati
Checa: S Panigale V4R má Ducati šanci
03.01.2019
 

Carlos Checa je přesvědčen o tom, že s novou zbraní má Ducati šanci vrátit se do boje o titul v šampionátu Mistrovství světa Superbiků.


Carlos Checa je posledním mužem, kterému se doposud podařilo na motocyklu Ducati vybojovat titul mistra světa v šampionátu superbiků. Po roce 2011, kdy Checa vybojoval titul v sedle motocyklu privátního týmu Althea, již superbikovému šampionátu kraluje Kawasaki a její jezdci Rea a Sykes.

Nyní měl Checa příležitost vyzkoušet novou zbraň italské Ducati – motocykl Panigale V4R, se kterým boloňská továrna nastoupí do sezony 2019. Jak Checa prohlásil, jedná se o dobrý výchozí materiál, nicméně pokud chce továrna konkurovat Kawasaki, musí i nadále tvrdě pracovat.

„Na nové Panigale V4 jsem již jezdil a mohu říct, že je to motorka, která je velmi podobná těm, které byly přes osmi lety v MotoGP. Kdo si tuto motorku koupí pro okruhové závodění, bude se cítit jako opravdový závodník. Myslím si, že má Ducati pro nadcházející sezonu WSBK velmi dobrou výchozí pozici. Rozhodně ale nesmí usnout na vavřínech, ale musí na té motorce dál pracovat. Je to velmi dobrý startovací bod, ale pokud chtějí konkurovat Kawasaki, musejí pokračovat v práci,“ řekl Carlos Checa.


Další články sekce WSBK