KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Davies do MotoGP? Spíše ne

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: Davies do MotoGP? Spíše ne
09.03.2018
 

Závodní ředitel italské továrny Ducati je přesvědčen o tom, že pro jezdce z WSBK je téměř nemožné přestoupit do MotoGP přímo do továrního týmu.

Britský závodník Chaz Davies se netají tím, že by v budoucnu rád přestoupil do královské kubatury MotoGP, ale jako jasnou podmínku si klade angažmá v některém z továrních týmů, ideálně samozřejmě továrním týmu italské Ducati.
 
Jak ale nyní prohlásil závodní ředitel italské továrny Ducati, pan Paolo Ciabatti, šance, že se dostane některý z jezdců působících v šampionátu Mistrovství světa Superbiků do některého z továrních týmů v MotoGP, je opravdu velmi nízká. Tuto skutečnost zároveň podporuje snaha Dorny, aby týmy upřednostňovaly jezdce z nižších kubatur šampionátu MS.
 
„Chápu přání jezdců z WSBK, že chtějí dostat šanci v MotoGP. Jak Chaz, tak například i Rea dosáhli ve WSBK skvělých výsledků a byl by pro ně logickým dalším krokem přestup do MotoGP. Zde je ale situace komplikovaná, já osobně jsem dříve působil ve WSBK, ale pro manažery je jednodušší cestou sledovat jezdce v kubaturách Moto3 i Moto2. Tam ty jezdce můžete sledovat každý závodní víkend a na různých tratí, víte o nich mnohem více a dokážete lépe odhadnout jejich potenciál. K tomu zároveň přichází přání promotéra, aby jezdci postupovali z nižších kubatur do vyšších. Proto je téměř nemožné, aby jezdec z WSBK šel přímo do továrního týmu. Dovedu si něco takového představit u satelitního týmu, ale ne továrního,“ řekl Paolo Ciabatti.

Další články sekce WSBK