KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: O Chazovi jsem nepochyboval

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: O Chazovi jsem nepochyboval
25.08.2019
 

Sportovní ředitel Ducati prohlásil, že o schopnostech Chaze Daviese nikdy nepochyboval, ale adaptace na novou motorku mu zabrala více času, než očekával.


V Laguně Seca se britský závodník Chaz Davies po delší době postavil na nejvyšší stupínek na pódiu a znovu všem dokázal, že dokáže vyhrávat závody. Nyní se k jeho výkonům vyjádřil i sportovní ředitel italské továrny Ducati, pan Paolo Ciabatti. 

Jak samotný Ciabatti prohlásil, o schopnostech Chaze Daviese sám nikdy nepochyboval a dobře ví, že se jedná o jezdce, který dokáže vyhrávat závody. Zároveň ale dodává, že Chazovi adaptace na novou motorku zabrala více času, než se čekalo.

„Co se týče jeho schopností, nikdy jsem nepochyboval. Samozřejmě jsem si ale pokládal otázky, proč mu adaptace na novou motorku trvá tak dlouho. Je ale pravdou, že zranění v zimních testech a poté problémy se zády tomu určitě nepřidaly. Nedokázal se do vývoje motocyklu zapojit tak rychle, jak by potřeboval. Panigale V4R vyžaduje jiný styl ovládání než dvouválec, na který byl zvyklý předtím. Zároveň tam byla změna v jeho týmu, kdy Franco Moro již u nás nepůsobí. Vše nasvědčuje tomu, že od víkendu v Laguně Seca již motorce věří,“ řekl Palo Ciabatti.


Další články sekce WSBK