KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. června do 16. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Panigale V4R bude silná

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: Panigale V4R bude silná
30.12.2018
 

Sportovní ředitel Ducati je přesvědčen o tom, že továrna má v rukou pro příští sezony WSBK silnou zbraň.


Při prvních podzimních testech nového superbiku Panigale V4R jezdci továrního týmu Ducati ve složení Chaz Davies a Alvaro Bautista výrazně zaostávali za úřadujícím mistrem světa – Jonathanem Reou na Kawasaki. Zároveň ale zajížděli podobné časy, jako jezdci na továrních motocyklech Yamaha.

Komentáře po těchto testech ale sportovní ředitel Ducati, pan Paolo Ciabatti odmítá brát vážně a sám prohlašuje, že Ducati má s novým motocyklem velké cíle. Mezi jeden z nich samozřejmě patří i zkomplikovat Jonathanu Reovi cestu za dalším titulem.

„Já se vtipnými komentáři Lowese a van der Marka ani nebudu zabývat. Od nové Panigale V4R máme velká očekávání, ale zároveň dobře víme, že je před námi ještě obrovský kus práce. Pozitivní zpětná vazba Chaze Daviese a Michaela Rinaldiho nás samozřejmě potěšila. Stejně tak pozitivní hodnocení Alvara Bautisty, který přichází z jiného šampionátu, kde se jezdí na jiných pneumatikách. Já osobně zůstávám klidný, jsem přesvědčen o tom, že do dalších let máme ve WSBK v rukou silnou zbraň,“ řekl Paolo Ciabatti.


Další články sekce WSBK