KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. června do 16. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Rozhodnutí Aprilie rozumím

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: Rozhodnutí Aprilie rozumím
04.01.2019
 

Sportovní ředitel Ducati prohlásil, že rozhodnutí Aprilie odejít z WSBK a koncentrovat se pouze na MotoGP plně rozumí, zároveň ale přiznal, že to není dobrý krok pro šampionát.


V posledních 9 sezonách šampionátu Mistrovství světa Superbiků jsme mohli pravidelně sledovat souboje dvou italských továren – Ducati a Aprilie o prvenství v podobě výsledkově nejlepší italské továrny. S koncem sezony 2018 ale tento souboj končí, továrna Aprilia se rozhodla opustit superbikový šampionát.

Jak nyní v jednom z rozhovorů prozradil samotný sportovní ředitel Ducati, pan Paolo Ciabatti, odchod Aprilie je špatný pro šampionát, ale zároveň mu rozumí. Aprilia se rozhodla veškeré zdroje koncentrovat na MotoGP, kde chce se svým továrním týmem konečně prorazit mezi ty nejlepší.

„Pro každý šampionát je důležité mít na startu co nejvíce továren na konkurenceschopné úrovni. Mám radost z toho, že v MotoGP je zastoupeno šest výrobců, ale zároveň mne mrzí, že se Aprilia rozhodla odejít z WSBK. Každá továrna má ale svůj rozpočet a pokud se vám v MotoGP nedaří, je určitě rozumnější všechny zdroje koncentrovat pouze na tento šampionát. Nemají dostatek personálu ani prostředků k tomu, aby je dělili na dva šampionáty. Moc dobře vím z pohledu Ducati, jak je to náročné. To, že WSBK ztrácí Aprilii, není dobré, ale naštěstí se vrací BMW a Honda plánuje větší angažovanost, což by tuto ztrátu mohlo částečně vyrovnat,“ řekl Paolo Ciabatti.  


Další články sekce WSBK