KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: ve WSBK chybí slavní jezdci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petr Štola
Ciabatti: ve WSBK chybí slavní jezdci
07.08.2016
 

Sportovní ředitel italské továrny Ducati prohlásil, že superbikovému šampionátu momentálně chybí především zvučná jména, která by přitáhla fanoušky.

Sportovní ředitel italské továrny Ducati, pan Paolo Ciabatti, se koncentruje jak na působení továrny v královské kubatuře MotoGP, tak i v šampionátu Mistrovství světa Superbiků. V jednom z nedávných rozhovorů se Ciabatti pustil do porovnávání kvalit obou šampionátů.
 
Dle slov Ciabattiho superbikový šampionát sice neustále roste na svých kvalitách, ale proti šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů mu stále chybí dostatečná prestiž. Jako velké pozitivum ale Ciabatti vidí skutečnost, že do šampionátu přicházejí stále nové továrny, které tak zvyšují pestrost startovního pole.
 
„Superbikový šampionát stále roste, ale bohužel mu v současné době chybí dostatečná prestiž. Dle mého názoru je hlavní příčinou skutečnost, že zde momentálně nejsou žádní jezdci zvučných jmen. Dříve jsme zde měli hvězdy jako Biaggi, Haga, Bayliss nebo Checa, kteří k obrazovkám i na závodní tratě přitáhli spoustu fanoušků. Nicky Hayden je dobrý jezdec, ale je již v poslední etapě své kariéry. Já osobně doufám, že se tuto skutečnost podaří do budoucna vyřešit,“ řekl Paolo Ciabatti.

Další články sekce WSBK