KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: WSBK je druhá liga

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: WSBK je druhá liga
08.10.2017
 

Paolo Ciabatti je přesvědčen o tom, že ve světě motocyklového sportu je WSBK druhou ligou, ovšem Dorna stále pracuje na zvýšení popularity tohoto šampionátu.

Paolo Cibatti má za sebou již bohatou kariéru jak v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, tak i v šampionátu Mistrovství světa Superbiků. Tento muž nejdříve působil u italské Duati, poté na pět let přestoupil do WSBK, kde zastával pozici ředitele celého šampionátu a v roce 2013 se opět vrátil k Ducati, kde nyní zastává pozici sportovního ředitele.
 
S troškou odstupu nyní Ciabatti porovnával oba šampionáty, kdy zároveň potvrdil, že Superbiky jsou druhou ligou a nyní společný promotér obou šampionátů – společnost Dorna Sports rozhodně změnu nedopustí.
 
Zároveň ale Cibatti dodává, že superbikový šampionát měl svá lepší období a věří, že se Dorně podaří opět zájem o WSBK zvýšit.
 
„Ano, Superbiky jsou druhá liga. Je pravdou, že jednu chvíli zde byla doba, kdy jejich popularita byla téměř na úrovni MotoGP, což bylo ve chvíli, kdy v královské kubatuře jely jen tři továrny. Dnes je situace již jiná a Dorna nemá rozhodně zájem na tom, aby si obě série konkurovaly. Musejí najít takovou cestu, aby MotoGP dále rostlo a o WSBK byl větší zájem ze strany výrobců. Pořád je to druhý největší motocyklový šampionát na světě a nejlepší pětka jezdců WSBK by mohla okamžitě závodit i v MotoGP,“ řekl Paolo Ciabatti.

Další články sekce WSBK