KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. května do 19. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Čtyři evropské testy WorldSBK

Foto: Ducati
Čtyři evropské testy WorldSBK
13.11.2018
 

Letošní okurková sezona Mistrovství světa Superbike nabídne čtyři společné testy týmů a jezdců WorldSBK.


Jezdci a jejich týmy mají pro letošní okurkovou sezonu naplánované čtyři společné testy pro MOTUL FIM Superbike World Championship. Již tento týden proběhne první test na okruhu Motorland Aragon, kde se bude testovat ve dnech 14.-15. listopadu 2018. Na dráze se představí Chaz Davies (Aruba.it Racing – Ducati) který zahájí práci na novém motocyklu Ducati Panigale V4R. Testovat bude také Brit Leon Haslam, a to se svým týmovým kolegou z Kawasaki Racing Teamu WorldSBK, čtyřnásobným šampiónem Jonathanem Reou.

Na další testování nebudou jezdci dlouho čekat. Již 26. a 27. listopadu 2018 se sejdou na okruhu Circuito de Jerez Angel Nieto, kde budou pokračovat v práci poté, co před nimi budou na stejném okruhu testovat piloti MotoGP. Vedle několika satelitních týmů to bude opět tovární tým Ducati, tentokrát již v plném složení, ale i Pata Yamaha Official WorldSBK Team s jezdci Alexem Lowesem a Michaelem van der Markem.

Po zákazu testování se jezdci na dráhu vrátí opět v Jerezu, a to ve dnech 23. a 24. ledna 2019. Poté bude následovat poslední možnost otestování strojů před odletem do Austrálie, a to ve dnech 27. a 28. ledna 2019 na portugalském okruhu Autodromo Internacional do Algarve.
 


Další články sekce WSBK