KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Další žena na rošt supersportů

Foto: Yamaha PTT Lubricants TANN Racing Team
Další žena na rošt supersportů
08.03.2019
 

Závodu Mistrovství světa Supersport na okruhu Chang se s divokou kartou zúčastní thajská závodnice Ratchada Nakcharoensri.


Osmadvacetiletá thajská závodnice Ratchada Nakcharoensri se představí v závodě Mistrovství světa Supersport na okruhu Chang v thajském Buriramu. Pro závodnici Yamaha PTT Lubricants TANN Racing Teamu se bude jednat o debut na světové scéně, když její zkušenosti z domácího okruhu spadají do supersportového šampionátu FIM Asia Road Racing Championship a série PTT BRIC Superbike Championship.

„Tann“, jak Ratchadu Nakcharoensri nazývají její fanoušci, začala závodit v jedenácti letech, když k motocyklům jí přivedl její bratr Anucha, národní superbikový šampión Thajska, jež se sám v roce 2015 zúčastnil s divokou kartou Mistrovství světa Superbike na okruhu Chang.

Pokud se Tann kvalifikuje do nedělního závodu, bude to znamenat, že na startovním roštu tohoto šampionátu budou poprvé v historii stát společně dvě ženy, když letos permanentní závodnicí je Maria Herrera. Dvě ženy se během jednoho víkendu již Mistrovství světa Supersport představili. Bylo to v roce 2009, kdy v americkém Salt Lake City startovali Američanka Melissa Paris a Kanaďanka Marie-Josée Boucher. Nicméně kanadská závodnice se nedělního závodu nezúčastnila a na startu tak byla pouze Melissa Paris.
 


Další články sekce WSBK