KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Davies: Bautista mne bude motivovat

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Davies: Bautista mne bude motivovat
01.09.2018
 

Chaz Davies očekává, že jej silný týmový kolega v podobě Alvara Bautisty bude motivovat k ještě lepším výkonům.

Jak jsme vás již informovali, pro příští sezonu šampionátu Mistrovství světa Superbiků nahrazuje italského závodníka Marca Melandriho v továrním týmu Ducati nově příchozí jezdec z MotoGP – Španěl Alvaro Bautista. Ten utvoří jezdeckou dvojici s Chazem Daviesem, který v týmu zůstává.
 
Právě Chaz se nyní k tomuto kroku vyjádřil, když řekl, že jej ukončení angažmá Marca Melandriho mrzí. Zároveň je ale Chaz přesvědčen o tom, že Alvaro bue v sedle motocyklu Ducati velmi rychlý a tím jej bude tlačit k ještě lepším výkonům.
 
„Je to velká škoda, že Marco odchází, byl to pro mne skvělý týmový kolega, stejně jako v roce 2013, kdy jsme společně jeli u BMW. Bohužel takové věci se ve světě motorsportu dějí a není to nic neobvyklého. Na druhou stranu bych chtěl přivítat v týmu Alvara, na kterého si pamatuji ještě z dob, kdy jsem jel ve španělském šampionátu, tam jsme spolu sváděli skvělé souboje. To bylo někdy okolo roku 2001. Osobně se ale moc neznáme. Je to dobré pro celý šampionát, že zde budeme mít rychlého Španěla. Zároveň to vítám i já, protože rychlý týmový kolega vás vždycky tlačí k ještě lepším výkonům. Věřím, že se mi s Alvarem bude dobře spolupracovat,“ řekl Chaz Davies.

Další články sekce WSBK