KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Davies: Chci přibrzdit dominanci Kawasaki

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petr Štola
Davies: Chci přibrzdit dominanci Kawasaki
02.07.2015
 

Britský závodník Chaz Davies si společně s továrním týmem Ducati klade pro zbytek letošní sezony WSBK jasný cíl - přibrzdit dominanci motocyklů Kawasaki.

Letošní sezoně šampionátu Mistrovství světa Superbiků doposud dominoval především tovární tým Kawasaki Racing a jeho britská jezdecká dvojice ve složení Jonathan Rea a Tom Sykes. Doposud jezdci Kawasaki oslavili vítězství v celých 14 závodech z celkem odjetých 16.
 
Před přesunem do USA, kde se pojede v druhé polovině července další kolo WSBK na populárním okruhu v Laguně Seca, pomýšlí na změnu tohoto stavu i tovární jezdec italské Ducati – Brit Chaz Davies.
 
„Není to snadné jezdce na Kawasaki porážet, protože doposud byly téměř na každém okruhu o jednu až dvě desetiny na kolo rychlejší. Mým cílem pro zbytek letošní sezony je tuto ztrátu eliminovat. Doufám, že se nám v druhé polovině sezony podaří vyhrát více závodů a konkurovat motocyklům Kawasaki. Nebude to snadné, ale je to náš jasný cíl pro zbytek letošního roku. Na závody v Laguně Seca se už moc těším, je to jedna z mých nejoblíbenějších tratí v kalendáři. Věřím, že na tomto okruhu bude naše Panigale silná,“ řekl Chaz Davies.

Další články sekce WSBK