KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Davies: Dorna nechce ve WSBK přátele

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Ducati
Davies: Dorna nechce ve WSBK přátele
09.12.2016
 

Chaz Davies prozradil, že Dorna požaduje po jezdcích ve WSBK, aby mezi nimi nebyly natolik přátelské vztahy ale byla více vidět rivalita a nenávist.

Je již delší dobu dobře známo, že zatímco v paddocku závodů mistrovství světa silničních motocyklů a především v královské kubatuře MotoGP panují mezi jednotlivými jezdci velmi vypjaté vztahy, zatímco v šampionátu Mistrovství světa Superbiků jsou všichni jezdci naladěni na přátelské vlně.

Právě tato skutečnost ale dle vyjádření jezdce továrního týmu Ducati – Brita Chaze Daviese, je nyní trnem v oku promotérské společnosti Dorna Sports. Jak Davies prozradil, jezdci již dostali z vedení Dorny pokyn, aby navenek nepůsobili natolik přátelsky.
 
„Zástupci Dorny si s námi sedli a řekli nám, že po nás potřebují, abychom se mezi sebou více nenáviděli a více soupeřili,“ řekl Chaz Davies.
 
Tuto skutečnost komentoval i manažer šampionátu WSBK pan Javier Alonso: „Všichni jezdci ve WSBK jsou vzájemní přátelé. My jsme ale toho názoru, že mezi sebou musí více bojovat i mimo trať, neustále je o to žádám. Jsou to skvělí závodníci, ale my nechceme vidět v paddocku jednu velkou rodinu, ale situace plné závodění a konfliktů – to přitahuje diváky.“

Další články sekce WSBK