KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Davies: Letos pojedeme o titul

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati Corse
Davies: Letos pojedeme o titul
12.01.2017
 

Chaz Davies je přesvědčen o tom, že v letošní sezoně šampionátu WSBK zabojuje v sedle motocyklu Ducati o mistrovský titul.

V roce 2011 oslavila italská továrna Ducati naposledy zisk mistrovského titulu v šampionátu Mistrovství světa Superbiků. Dle slov britského závodníka Chaze Daviese, jenž bude barvy tohoto týmu v letošní sezoně WSBK opět hájit, je pro rok 2017 jasným cílem, tento výsledek po dlouhých šesti letech zopakovat.
 
Jak samotný Chaz Davies v jednom z nedávných rozhovorů přiznal, za posledních několik let udělal Ducati obrovský pokrok. Davies přišel k týmu červených v roce 2014 a dle jeho vyjádření se od té doby motocykl výrazně zlepšil a v letošní sezoně by měl být společně s britským závodníkem konkurenceschopný.
 
„Na konci roku 2014 jsem na té motorce jel poprvé, od té doby se ve většině oblastí enormně zlepšila. Byla to hodně dlouhá cesta. Rozhodně jsme ale nikdy nezaháleli, po celou dobu jsme tvrdě pracovali a mnohokrát se nám podařilo získat dobré výsledky. V letošním roce máme ale cíl jasný - chceme bojovat o mistrovský titul. Jedná se o můj velký sen a společně s Ducati by to byl skvělý výsledek, sám si zatím nedokáži představit, co by se vše odehrálo, kdyby se mi podařilo s Ducati titul získat,“ řekl Chaz Davies.

Další články sekce WSBK