KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Davies: Melandri bude silný

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Davies: Melandri bude silný
28.08.2016
 

Chaz Davies je přesvědčen o tom, že jeho budoucí týmový kolega Marco Melandri bude patřit mezi absolutní špičku WSBK.

Jak jsme vás již dříve informovali, v příští sezoně šampionátu Mistrovství světa Superbiků se vrátí do sedla závodního motocyklu italský závodník Marco Melandri, jenž pojede motocykl Ducati v továrním týmu po boku Chaze Daviese. Bude to tak po roční pauze, co se Marco vrací zpět do závodního světa a přímo s tovární podporou.
 
Již při nedávných testech na okruhu Marca Simoncelliho v italském MIsanu se Melandri velmi rychle dostal zpět do formy a zajížděl zajímavé časy. Po těchto testech v jednom z rozhovorů prohlásil i současný jezdec týmu – Chaz Davies, že Melandri závodní návyky rozhodně nezapomněl.
 
„Bude to podruhé, co bude Marco mým týmovým kolegou. Sice více než rok nezávodil na žádném motocyklu, ale stále je to top závodník. Myslím si, že tyto návyky se jednoduše nezapomínají. Myslím si, že s ním pro příští sezonu musíme jednoznačně počítat jako s jezdcem, který bude bojovat na špici. Bude to silný závodník, věřím, že bude stejně silným kolegou, jako je Davide Giugliano,“ řekl Chaz Davies.

Další články sekce WSBK