KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Davies: Na motorce se necítím dobře

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Davies: Na motorce se necítím dobře
21.04.2019
 

Chaz Davies přiznává, že v sedle nové Ducati se ani po čtyřech odjetých víkendech necítí dobře.


Zatímco španělský závodník Alvaro Bautista vyhrává v sedle továrního motocyklu Ducati jeden závod za druhým, jeho týmový kolega Chaz Davies s novou motorkou Panigale V4R spíše bojuje a jak přiznává, začíná být frustrován.

Dle slov Daviese na nové Panigale jednoduše nemůže jezdit takovým stylem, jakým by potřeboval a svůj jezdecký styl musí měnit. To rozhodně není snadné a zároveň Chaz přiznává, že to není proces na pár dní.

„Nejsem pod tlakem, ale spíše jsem zklamaný. Na této motorce nemohu jet mým přirozeným stylem, necítím se na ní dobře a z toho jsem frustrovaný. Není vůbec snadné změnit můj jezdecký styl, bude mne to stát spoustu úsilí a také času. Mohu se podívat na data Alvara, ale nedokáži okopírovat jeho jezdecký styl. Mohu jen udělat maximum pro to, abych se této motorce adaptoval, tak, jak to před lety dělal u Ducati Rossi. Když se na motorce necítíte dobře, není pak snadné pracovat na brzdách, průjezdech zatáčkami a dalšími věcmi. Zatím mi ale tento pocit bohužel stále chybí,“ řekl Chaz Davies.


Další články sekce WSBK