KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Davies: Něco se musí změnit

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Davies: Něco se musí změnit
02.11.2018
 

Chaz Davies kritizuje silnou nadvládu Kawasaki v šampionátu WSBK, která dle jeho slov neustále odrazuje fanoušky a popularita šampionátu klesá.


Po finálovém závodním víkendu letošní sezony šampionátu Mistrovství světa Superbiků se pustil do kritiky nadvlády továrního týmu Kawasaki britský závodník Chaz Davies. Jak Davies přiznal, pokud se nestane nic výjimečného, jsou jezdci na továrním motocyklu Kawasaki téměř neporazitelní.

Tato skutečnost dle Daviese poškozuje celý šampionát, protože touto jednotvárností, kdy neustále vyhrává stejná továrna a stejný závodník, odrazuje i samotné diváky. Zároveň Davies dodává, že ani nová Ducati V4 jej v příštím roce nespasí, protože Kawasaki chystá opět novou motorku.

„Snad to bude příští rok jiné. V Kataru jsme mohli vidět, že když má Tom Sykes dobrý den, nikdo jej nedokáže porazit. Zároveň si Kawasaki nechala pro rok 2019 homologovat novou motorku, což znamená, že zatímco my budeme mít od roku 2013 druhý model, u Kawasaki již čtvrtý. Spousta lidí považuje superbikový šampionát za nudný, ale to je jen díky tomu, že je zde jedna továrna, která neustále vítězí. Něco by se mělo změnit, protože jinak bude i v dalších letech vyhrávat pouze a jen Kawasaki. Pokud jim Ducati bude chtít konkurovat, musíme udělat mnohem víc, než jen na start postavit novou motorku. Šampionát se musí v budoucnu stát vyrovnanější, jinak bude chodit stále méně fanoušků,“ řekl Chaz Davies.


Další články sekce WSBK