KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Davies: Počítám jen vítězství

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Davies: Počítám jen vítězství
08.04.2017
 

Britský závodník Chaz Davies prohlásil, že v souboji s Jonathanem Reou aktuálně počítá jen vítězství, nic jiného ztrátu snížit nepomůže.

Britský závodník Chaz Davies je jedním z mála, kteří dokáží v letošní sezoně šampionátu Mistrovství světa Superbiků bojovat s továrními motocykly Kawasaki a aktuálně konkrétně především s Jonathanem Reou. Jak samotný Davies po závodním víkendu na španělském okruhu Motorland Aragón prohlásil, aktuálně počítá jen vítězství.
 
Po úvodních třech závodních víkendech sezony 2017 ztrácí Davies na lídra šampionátu – Jonathana Reu již propastných 50 mistrovských bodů. To je dle slov Daviese jasným důvodem, proč jsou pro něj aktuálně v boji s Reou nejdůležitější právě vítězství v závodech.
 
„Hra se oproti loňské sezoně hodně změnila. Kawasaki udělala obrovský pokrok, my sice také, ale stále mají velký náskok. Musíme usilovně pracovat na naší motore a snažit se tento náskok eliminovat. Bohužel nás ale trápí stále spousta problémů v nájezdech do zatáček a při jejich průjezdech, kdy nemohu přidávat plyn v potřebnou chvíli. Naše rychlost byla na Aragónu dobrá, ale musíme zlepšit celkové chování naší motorky, abychom ji dokázali lépe ovládat. Kawasaki má téměř dokonalý paket, který funguje ve spoustě oblastí a na spoustě tratí. Samozřejmě máme také přednosti, ale musíme jich mít více, abychom jim mohli stabilně konkurovat. Jsou zde okruhy, kde se nám daří lépe a pak takové, kde jsme na tom hůře,“ řekl Chaz Davies.

Další články sekce WSBK