KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Davies: Pro MotoGP jsem starý

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Davies: Pro MotoGP jsem starý
08.12.2018
 

Britský superbiker Chaz Davies je již smířen s tím, že pro MotoGP je příliš starý a do této kubautry se mu velmi pravděpodobně prosadit nepodaří.


Britský závodník Chaz Davies má před sebou další dvě sezony v barvách továrního týmu Ducati v šampionátu Mistrovství světa Superbiků. I když tento sympatický Brit často zmiňoval, že by se jednou rád posunul i do královské kubatury MotoGP, nyní je mu již jasné, že tato šance velmi pravděpodobně nepřijde.

Jak samotný Chaz přiznává, za dva roky, až mu vyprší aktuální kontrakt u DucatI, mu bude již 34 let, což je v MotoGP téměř „důchodový“ věk. Proto je Davies již smířen s tím, že na nějaké začátky v jiném šampionátu již bude pozdě.

„Pro některé manažery v MotoGP jsem byl starý již před pěti lety, když probíhala nějaká jednání. Dnes mohu již s jistotou říci, že je téměř nereálné, abych ve 34 letech našel v MotoGP nějaké volné místo, to je totiž již pro tuto kubaturu téměř důchodový věk. Rád bych ale ještě nastoupil k nějakým závodům alespoň na divokou kartu. Myslím si, že za nějakých deset nebo patnáct let mne bude mrzet, že jsem tuto možnost nedostal. Nyní je ale pro mne prioritou působení ve WSBK, kde chci bojovat o ty nejlepší pozice,“ řekl Chaz Davies.


Další články sekce WSBK