KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. května do 19. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Davies testuje novou Panigale V4 R

Text: jnyk, Zdroj: TZ Ducati
Davies testuje novou Panigale V4 R
15.11.2018
 

Chaz Davies odstartoval s továrním týmem italské Ducati první test nového motocyklu Panigale V4 R.

Superbikový tovární tým italské Ducati odstartoval zimní přípravu na novou sezonu šampionátu WSBK dvoudenním testováním na španělském okruhu Motorland Aragón. Při tomto testu je zatím přítomen pouze jeden z jezdců – Brit Chaz Davies.

Jedná se o vůbec první test nového motocyklu Panigale V4 R, se kterým továrna nastoupí do sezony 2019.

Druhý jezdec tovární formace – Španěl Alvaro Bautista má před sebou ještě finální závod MotoGP ve Valencii a tudíž se do testovacího programu zapojí až později.

Chaz Davies: „Bylo to opravdu vzrušující vyjet s Panigale V4 R na závodní trať, což bylo vůbec poprvé a cítil jsem se jako o Vánocích, když dostanete novou hračku. Většinou to trvá nějaký čas, než si zvyknete na novou motorku, ale dnes to byl pravý opak. Po prvním vyjetí jsem se cítil komfortně a mohl jsem jet ihned velmi rychle. Udělali jsme během dne nějaké kroky kupředu, především co se týče ergonomie a nastavení. Je před námi ještě spousta práce a sbírání dat, ale cílem pro tento první den testu bylo především, abych se na motorce cítil komfortně. Zítra budeme pokračovat v naší práci a pokusíme se začít soustředit více na rychlost a využití potenciálu této motorky.“


Další články sekce WSBK