KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. ledna do 17. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Davies v pátek třetí, Bayliss sedmý

Text: jnyk, Zdroj: TZ Ducati Corse
Davies v pátek třetí, Bayliss sedmý
20.03.2015
 

Jezdci továrního Ducati uzavřeli první den v Thajsku uvnitř první desítky, Chaz Davies zajel třetí čas, Troy Bayliss obsadil sedmé místo.

Jezdci továrního týmu Ducati dokončili úvodní den na thajském okruhu Chang na třetí v podání Chaze Daviese a sedmé pozici v případě Troye Baylilsse. Oba jezdci se v průběhu dnešního dne snažili především naučit nový okruh a adaptovat jeho potřebám nastavení motocyklu Ducati Panigale R.
 
Chaz Davies: „Z dnešního dne nemám zrovna velkou radost, protože jsem se na motorce necítil moc pohodlně. V některých oblastech okruhu se motorka chová dobře, ale v ostatních zatáčkách nemám dobrý pocit z předního kola, kterému jsem nebyl schopný moc věřit. To není ideální, protože když nevíte kde je limit přední části motocyklu, nedá se zrychlovat. Ráno mne potkal také drobný pád, šel jsem pozdě na brzdy a na trati byla následně ještě nějaká nečistota, takže motorka havarovala na předek. Naštěstí jsem se nezranil.“
 
Troy Bayliss: „Ráno nás provázelo několik dramat, což nám bohužel vzalo nějaký čas. Celkově se ale na motorce cítím dobře, podařilo se nám najít základní nastavení, ale v prvním tréninku jsem neměl tu správnou rychlost. Odpoledne jsme obuli měkčí pneumatiku a já okamžitě zrychlil. Následně jsem jezdil i na tvrdší gumě, kde jsem také zajížděl mnohem lepší časy než dopoledne. Nakonec jsem zaznamenal moje nejrychlejší kolo na pneumatice, která za sebou měla už třináct okruhů... Z toho mám obrovskou radost, protože když jsem sesedal z motorky, cítil jsem se jako před sedmi lety."

Další články sekce WSBK