KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Davies: Ztrácíme na top speedu

Text: jnyk, Zdroj: MCN, Foto: Ducati Corse
Davies: Ztrácíme na top speedu
03.04.2015
 

Chaz Davies po závodech v Thajsku přiznal, že momentálně největší slabinou motocyklu Ducati je maximální rychlost a akcelerace ze zatáček.

Britský závodník Chaz Davies si v druhém závodním víkendu šampionátu Mistrovství světa Superbiků na thajském okruhu Chang vybral smůlu opravdu do sytosti. Jedním z hlavních příčin nevydařeného víkendu je dle Daviese zatím stále nízká maximální rychlost motocyklu Ducati na dlouhých rovinkách. V následku toho musel Chaz dohánět ztrátu na soupeře v zatáčkách a to bylo také příčinou pádu v obou závodech.
 
Nyní se u Ducati bude pracovat na zlepšení výkonu motocyklu právě na dlouhých rovinkách a také na výjezdech ze zatáček, kde Davies také ztrácel na své soupeře. Některé vylepšení by Davies rád viděl na motocyklu již při závodech na Aragónu.
 
„Závody v Thajsku pro mne byly hodně obtížné, protože když jsem chtěl držet krok se soupeři, musel jsem konstantně jet na hraně. Skutečnost, že na tamním okruhu jsou tři dlouhé rovinky, hodně ovlivnila naši konkurenceschopnost. Do druhého závodu jsme udělali několik změn, motorka sice byla lepší, ale v podstatě ten závod měl podobný průběh jako ten první. Snažil jsem se získat co nejvíce pozic, ale vždy když jedete na hraně, tak riskujete pád. Tím, že jsme ztráceli na výjezdu, musel jsem tuto ztrátu dohánět rychlejšími nájezdy do zatáček. Na akceleraci a maximální rychlost se chceme nyní zaměřit,“ řekl Chaz Davies

Další články sekce WSBK