KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

De Punieta čekají první testy superbiku

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
De Punieta čekají první testy superbiku
21.11.2014
 

Francouzský závodník již netrpělivě očekává první testy motocyklu Suzuki GSX-R1000, které ho čekají příští týden na okruhu Jerez de la Frontera.

Při poslední Grand Prix letošní sezony na okruhu Ricarda Torma ve Valencii se představil také franocozský závodník Randy De Puniet, který se postavil na start královské kubatury s motocyklem Suzuki. I přesto, že De Puniet se celé dva roky podílel na vývoji a testování nového stroje GSV-R, nakonec jej Suzuki angažovala pro příští sezonu do šampionátu MS Superbiků.
 
Zde čeká Randyho premiérový test v sedle motocyklu Suzuki GSX-R1000 v barvách týmu Crescent, který se odehraje již příští týden na okruhu v jihošpanělském Jerezu. De Punieta tak čeká vůbec první seznámení s motocyklem kategorie Superbike.
 
„V Jerezu mne čeká opravdu důležitý test, protože to bude vůbec poprvé, co se posadím do sedla motocyklu Suzuki GSX-R1000. Zároveň to je také jediný test, který absolvuji před začátkem zimní přestávky. Doufám, že bude tedy alespoň panovat dobré počasí a budeme se moci soustředit plně na naši práci. Musím poznat novou motorku a technikům poskytnout co nejvíce informací. Jen tak dokážeme motorku připravit na další testy, které nás čekají v lednu. Už se moc těším na příští rok. Chci být na Phillip Island co nejlépe připravený, tento test bude prvním krokem,“ řekl Randy De Puniet pro Speedweek. 

Další články sekce WSBK