KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dosoli: Měli bychom omezit cenu motorek

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Dosoli: Měli bychom omezit cenu motorek
05.05.2019
 

Andrea Dosoli by uvítal výraznější omezení ceny motocyklů, které mohou závodit v šampionátu Mistrovství světa Superbiků.


S aktuální nadvládou továrny Ducati a Alvara Bautisty v letošní sezoně šampionátu Mistrovství světa Superbiků roste i kritika, která volá především po úpravě aktuálních pravidel. K této záležitosti se nyní vyjádřil i šéf konkurenční továrny Yamaha, pan Andrea Dosoli. 

Dle slov Dosoliho by se měla výrazně snížit povolená hranice ceny sériových motocyklů, která musí být splněna, aby motocykl dostal pro WSBK homologaci. Tato hranice je aktuálně stanovena na 40.000 Euro, což je dle Dosoliho příliš. 

„Ve WSBK rozhodně nezávodíme proto, abychom zde vyvíjeli závodní motocykly. Od toho máme přece MotoGP. Yamaha se tohoto šampionátu účastní kvůli tomu, aby mohla stavět motorky s ohledem na potřeby trhu a jeho koncových zákazníků. To by měl být pravý smysl existence superbikového šampionátu. Yamaha proto nemá v plánu vyvíjet motorku, která bude stát 40 tisíc Euro. Myslím si, že bychom na tohle téma měli s Dornou otevřít diskuzi,“ řekl Andrea Dosoli


Další články sekce WSBK