KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Duinker: BMW by mělo Sykese poslouchat

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: BMW
Duinker: BMW by mělo Sykese poslouchat
07.03.2019
 

Marcel Duinker je přesvědčen o tom, že pokud bude BMW poslouchat připomínky Toma Sykese, povede to k výraznému urychlení vývoje.


Po dlouhých letech v barvách továrního týmu Kawasaki přestoupil pro letošní sezonu Tom Sykes k týmu BMW. Zde hned v úvodním závodním víkendu sezony překvapil a věří, že i s dalším vývojem BMW půjdou jeho výkony nahoru.

O tom je přesvědčen o jeho bývalý šéfmechanik Marcel Duinker, jenž s Tomem spolupracoval od počátku jeho působení u Kawasaki. Jak Duinker prohlásil, BMW by mělo poslouchat Sykesovy rady, které dokáží velmi pomoci dalšímu vývoji.

„Tehdy když Tom u Kawasaki začínal, potřeboval jen jeden závod k tomu, aby se dostal na pódium. O dva závodní víkendy později jsme slavili první vítězství. To bylo tehdy jen díky tomu, že je Tom velmi schopný a ví, jak správně předat informace na inženýry. Ti pak mohou hledat optimální řešení. Samozřejmě jen díky těmto schopnostem jsme se dopracovali až k zisku mistrovského titulu. Tom je možná nejlepší ze všech jezdců v identifikaci potřeb a oblastí, které jsou potřeba zlepšit. Pokud jej budou inženýři z BMW poslouchat, tak se celý vývoj motocyklu posune výrazně kupředu,“ řekl Marcel Duinker


Další články sekce WSBK