KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dvě strany mince českých talentů

Tisková zpráva Autoklubu ČR
Dvě strany mince českých talentů
06.07.2019
 

Radost i pády provází ACCR Czech Talent Team - Willi Race v Doningtonu.


Závodní víkend MS Superbiků na okruhu Donington Park je zatím pro český tým náročný, ať už jde o pády jezdců či měnící se počasí. I přes to zajel Oliver König nejlepší kvalifikaci roku a zítra bude do závodu startovat ze třetí řady

Mistrovství světa Superbiků se na tento víkend přesunulo na okruhu Donington Park a dnes program ve třídě Supersport 300 pokračoval tréninky, Superpole a závodem Last Chance. Podmínky byly těžké, protože třetí volný trénink odjel Oliver König na suchu, kde zajel skvěle a skončil čtvrtý. Poté vše změnil déšť a kvůli tomu musel do Superpole nastoupit bez dřívějšího vyzkoušení mokrého nastavení. To ale českému jezdci vyhovovalo a v kombinaci obou skupin skončil osmý, takže zítra pojede ze třetí řady. Jde doposud o nejlepší kvalifikační výsledek sezóny.

Vojtěch Schwarz naopak prožil jeden z nejtěžších dní, kdy dnes dvakrát na vodě spadl a nezajel ani jedno měřené kolo. Na závěr dne se snažil vyjet postup do zítřejšího závodu v závodě Last Chance, ale to se ve vyrovnané konkurenci po startu ze zadních pozic nepodařilo. Hlavním cílem je nyní se uzdravit po nachlazení a zranění po pádech.

Oliver König
"Ráno to vypadalo, že bude třetí volný trénink mokrý a to se mi moc nelíbilo. S týmem a Jakubem jsme zapracovali na taktice, která vyšla perfektně. Kuba se byl podívat podle trati a zjistil, že je suchá, takže jsem jako jeden z mála vyjel se suchými pneumatikami. Byl to dobrý krok a zajel jsem skvělý čas. I když trať nebyla v nejlepší kondici, skončil jsem čtvrtý. S tím jsem byl spokojený, ale hned po dojezdu našeho tréninku začalo silně pršet a bylo jasné, že se kvalifikace pojede na vodě. Z toho jsem radost neměl, protože jsem tady na vodě nikdy nejel a není úplně dobré jít do něčeho poprvé, když jde o výsledek. Podařilo se nám správně nastavit podvozek, který je na vodě asi to nejdůležitější. K tomu jsme změnili převod a naštěstí všechno klaplo. Pro mě to byla super kvalifikace a nejlepší za letošní sezónu. Vůbec jsem nečekal takový výsledek. Jsem s tím spokojený a těším se na zítřejší závod, protože si myslím, že jsme na suchu docela silní. Díky startu ze třetí řady se můžu chytit první skupinky. Uvidíme, jak se zítra povede závod. Moc děkuji týmu a všem mechanikům, protože je tento víkend docela náročný. Pořád se tu mění podmínky, měl jsem těžký pád, ale vše se podařilo zvládnout. Velké díky také patří všem, co nám fandí a podporují nás. Konečně je to v této sezóně posun vpřed."

Vojtěch Schwarz
"Dnes jsme začali tréninkem, ale hned v prvních kolech jsem spadl. Byl to těžký pád ve velké rychlosti, protože šlo o highsider na vodě. Došlo i k lehkému zranění a tím pro mě třetí volný trénink skončil. Motorka byla poničená a mechanici ji opravovali až do kvalifikace. Do ní jsem najel přibližně o pět minut později. Bohužel hned na jejím začátku jsem znovu spadl, takže jsem nezajel ani jedno rychlé kolo. Kvůli tomu jsem musel nastoupit do závodu Last Chance, navíc jsem jel ze zadních pozic. Se závodem nejsem spokojený, protože jsem nezajel dobrý výsledek. Tento víkend je bohužel za mnou a já se to budu snažit napravit příště. Doufám, že to bude lepší. Teď se musím doléčit z nemoci a také zranění ramene, kolene a stehna, která jsem utrpěl při dnešních pádech. Chci poděkovat celému týmu a mechanikům, kteří pracovali na 100% a Jakubovi Smržovi za rady."

Jakub Smrž - manažer týmu
"Po dnešku mám smíšené pocity. Když začnu od toho horšího, tak Vojta zažil opravdu špatný den. Měl dva pády - jeden ve výjezdovém kole a jeden v prvním měřeném kole, takže byl bez zajetého času. Poté odjel závod Last Chance, zlepšoval se, ale tam nás zajímá umístění do šestice nejlepších, což se nepodařilo. To i chápu, protože po dvou takových pádech je hodně těžké se psychicky dostat do pohody a dobře zajet. Oliver to měl naopak na výbornou. Od včera vše funguje jak má, až na pád, který k tomu ale patří. Je s ním skvělá spolupráce a je vidět, že je v pohodě. Motorka funguje perfektně a máme prostor se věnovat nastavení a tomu, aby se zlepšoval. Už se těším na zítřejší závod. Stát se může všechno, ale doufejme, že tak, jak to začalo, tak to i skončí a budeme mít důvod po dlouhé době k oslavě. Děkuji oběma jezdcům, ať se dařilo nebo ne, protože podali dobrý výkon anebo se snažili. Zároveň děkuji všem mechanikům, protože tým funguje dobře a i když se od včera nezastavili, tak motorky byly vždy připravené a v Top stavu. Těšíme se na zítra."


Další články sekce WSBK