KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GRT Yamaha s Melandrim a Cortesem

Foto: Yamaha
GRT Yamaha s Melandrim a Cortesem
12.11.2018
 

GRT Yamaha WorldSBK Team se v Mistrovství světa Superbike 2019 představí s dvojicí Marco Melandri a Sandro Cortese.


Společnost Yamaha Motor Europe minulý týden oznámila podpis smlouvy s týmem GRT Yamaha, který po dvou velmi úspěšných letech v Mistrovství světa Supersport v roce 2019 přestupuje do kategorie WorldSBK. Motocykly Yamaha YZF-R1 v barvách tohoto týmu pojede Mistr světa kategorie 250cc a vítěz závodu MotoGP, Marco Melandri, který je v Mistrovství světa velmi zkušeným závodníkem, s 72 pódii, včetně 22 vítězstvími. Druhým jezdcem týmu bude superbikový nováček Sandro Cortese, který vedle letošního titulu Mistra světa Supersport, je také světovým šampiónem kategorie Moto3.

Sandro Cortese
„Vyhrát Mistrovství světa Supersport, a poté pokračovat s týmem GRT Yamaha do Mistrovství světa Superbike, je pro mne, jako splněný sen. Jsem velmi rád, že jsem součástí tohoto nového projektu a ačkoli je to velký krok, těšíme se na výzvu. Nemohu se dočkat, až za několik dní v Jerezu poprvé usednu na Yamahu YZF-R1 a zahájím proces seznamování. Bude to pro mne, jako Vánoce, nikdy jsem v minulosti nejezdil na tak velké motorce. Jsem jako malé dítě, které se nemůže dočkat Motorka bude fyzicky náročnější na jízdu než Yamaha YZF-R6. Příští rok s třemi závody každý víkend, místo jednoho, budu během zimy rozhodně muset pracovat na své fyzičce, abych se ujistil, že jsem na tuto výzvu připraven.“

Marco Melandri je stále vázán smlouvou u konkurenční Ducati, proto se nemohl oficiálně vyjádřit k podpisu smlouvy s týmem GRT Yamaha WorldSBK.
 


Další články sekce WSBK