KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. května do 19. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Guandalini opouští WSBK

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Guandalini opouští WSBK
02.12.2018
 

Tým Guandalini Racing opouští WSBK a v příští sezoně se chce soustředit na působení v italském národním šampionátu superbiků.


Do letošní sezony šampionátu Mistrovství světa Superbiků nastoupil italský závodní tým Guandalini Racing nejdříve s českým závodníkem Ondrou Ježkem. Ten následně spolupráci s týmem ukončil, vystřídal jej Karel Hanika a poté sezonu dokončil další český závodník – Jakub Smrž.

I přes řadu změn v jezdeckém složení ovšem nepřicházely výsledky, které by si majitel týmu – pan Mirko Guandalini představoval. Proto také přišlo rozhodnutí nenastoupit do příští sezony WSBK a tým Guandalini Racing se vrací zpět do italského superbikového šampionátu.

„Letošní sezona se nám nepovadla. Bohužel v tomto šampionátu vám dobrá motorka nestačí, potřebujete také podporu v elektronice a technika přímo z továrny. V příští sezoně bude ve WSBK mnoho továrních motorek, tak jakých výsledků bychom mohli bez tovární podpory dosáhnout. Obrátil jsem se na Yamahu, zda nám pomohou, ale již mají dva týmy a nic pro nás udělat nemohou. Perspektiva by pro nás tedy byla stejná, jako letos – spálit spoustu peněz bez naděje na dobré výsledky. Proto jsem se rozhodl vrátit do italského šampionátu, tam má náš tým mnohem větší šance na úspěch,“ řekl Mirko Guandalini.


Další články sekce WSBK