KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Guintoli: Chci znovu vítězit

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
05.08.2016
 

Francouzský závodník má pro příští rok jasný cíl - najít tým a motocykl, který mu umožní vyhrávat závody v šampionátu Mistrovství světa Superbiků.

Nejžádanější místa v šampionátu Mistrovství světa Superbiků jsou již pro sezonu 2017 rozdána, francouzský závodník Sylvain Guintoli ale stále ještě věří, že se mu podaří pro nadcházející sezonu získat angažmá s konkurenceschopným materiálem.
 
Jak Sylvain potvrdil, ve svých 34 letech rozhodně zatím nepomýšlí na ukončení aktivní závodnické kariéry a chtěl by znovu bojovat o vítězství v závodech WSBK. Současný jezdec týmu Pata Yamaha zároveň ale potvrdil, že všechna jednání jsou teprve na začátku.
 
„Mým jasným cílem pro příští rok je najít tým a motocykl, který mi umožní vyhrávat. V posledních letech tomuto šampionátu jasně dominují britští jezdci, což je již trošku stereotyp. Já bych chtěl v příštím roce znovu vyzvednout směrem vzhůru francouzskou vlajku. Věřím, že se podaří prolomit nadvládu Kawasaki, ale právě proto potřebuji tým a motorku, která bude mít sílu na to Kawasaki porazit,“ řekl Sylvain Guintoli.

Další články sekce WSBK