KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hayden a vd Mark po testu v Aragonu

Foto: Honda
Hayden a vd Mark po testu v Aragonu
18.11.2015
 

Nicky Hayden a Michael van der Mark dokončili dvoudenní test na okruhu Motorland Aragón.

 
Nová jezdecká dvojice Honda World Superbike Teamu, tedy Nicky Hayden a Michael van der Mark, uzavřely dvoudenní test na okruhu Motorland Aragón, kde se připravovali na Mistrovství světa Superbike 2016.
 
Po zahajovacím dni, který byl silně ovlivněn hustou mlhou, využili oba jezdci maximum z druhého dne, kdy pracovali na nastavení jejich strojů Honda CBR1000RR Fireblade SP, když Nicky Hayden najezdil 83 kol, při kterých pracoval na základním nastavení motocyklu, nových pneumatikách, ocelových brzdách a odlišné elektronice. Michael van der Mark najel 80 kol a soustředil se na vyhodnocení nového materiál jeho Hondy, včetně nového software, nových brzdových destiček a malého upgradu charakteristiky motoru.
 
Honda World Superbike Team se vrátí k akci příští týden (25.-27. listopadu) při třídenním testu na okruhu Circuito de Jerez, což bude poslední test před zimním zákazem testování.
 
Nicky Hayden
„Dnes jsme byli schopni okamžitě se oproti včerejšku zlepšit a po celý den stále dělat malé kroky vpřed. V jednom místě jsme se trochu zasekli, ale pak jsme byli schopni prosadit se a zlepšit při brzdění a při nájezdech do zatáček. Nyní máme představu o tom, kde je potřeba se zlepšit. Použili jsme dva motocykly s různými konfiguracemi a líbili se mi nějaké věci z obou dvou strojů. Nyní je potřeba dát tyto věci dohromady a uvidíme, jestli zlepšíme obecný pocit. Je pořád brzy na hodnocení a jistě nám nepomohlo počasí, ale užil jsem si jízdu na motocyklu a práci s týmem. Nyní máme týden volna k prohlédnutí dat před Jerezem a těším se na to. Je to jiný druh dráhy ve srovnání s touto zde a uvidíme, co se na ní stane.“
 
Michael van der Mark
„Test byla OK. Byl jen těžký, protože jsme první den museli dlouho čekat kvůli mlze a nízké teplotě. Dnes jsem najel 70 kol a zkoušel mnoho různých věcí, ale všechno šlo příliš rychle. Našli jsme několik dobrých věcí a některé špatné věci, ale pro mě bylo cílem získat hodně dat, abych pomohl mým klukům. Nyní se těším do Jerezu. Doufejme, že počasí bude lepší. Motorka tam pracuje velmi dobře a v poslední době jsme tam zaznamenali nějaké dobré výsledky. Je důležité, abychom tvrdě pracovali a před zimní přestávkou získali nějaké cenné údaje.“


 


Další články sekce WSBK