KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hayden: Testovali jsme vše, co šlo

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Hayden: Testovali jsme vše, co šlo
20.11.2016
 

Nicky Hayden prohlásil, že nedávné testy na okruhu Motorland Aragón pro něj byly téměř zbytečné, protože nedostal od Hondy k dispozici novou motorku.

Pro nedávné první zimní testy šampionátu WSBK, které probíhali na španělském závodním okruhu Motorland Aragón, cestoval tým Hondy společně s Nicky Haydenem a Stefanem Bradlem s letošním motocyklem.
 
Jak ale po těchto testech samotný Nicky Hayden prohlásil, testovat s letošním motocyklem na Aragónu postrádalo smysl, protože nedostali k dispozici od továrny Honda žádné nové díly. Nicky se tak pouze soustředil na nastavení motocyklu a další detaily.
 
„Naštěstí jsme tentokrát měli štěstí co se počasí týče. Nebylo to počasí na válení u bazénu, ale na polovinu listopadu to bylo velmi dobré. Na motocyklu se tak jezdilo pohodlně a mohli jsme se plně soustředit na naši práci. Bohužel jsme ale neměli novou motorku, jen pár nových dílů. Zkoušeli jsme tak vše, co bylo možné. V průběhu prvního dne jsme měli k dispozici nové pneumatiky od Pirelli, které se chovaly pozitivně. Pak jsme zkoušeli také upravenou spojku, zde si ale ještě nejsem jistý, jestli tento díl budeme v příští sezoně používat. Jinak jsme pracovali na nastavení a brzdách, to bylo vše, co jsme mohli dělat,“ řekl Nicky Hayden.

Další články sekce WSBK