KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Herrera si užívá šestistovku

Foto: Dorna Wsbk Organization
Herrera si užívá šestistovku
28.01.2019
 

Maria Herrera je novou akvizicí světového šampionátu supersportů.


Společně s týmem MS Racing testovala ve španělském Jerezu dvaadvacetiletá Maria Herrera. Mladá závodnice pro letošní sezonu přestoupila do Mistrovství světa Supersport, kde by ráda s motocyklem Yamaha a v týmu vedeném Félixem Garridou, získala zkušenosti a snad i dobré výsledky v podobě světových bodů.

„S novým motocyklem jsem najezdila mnoho kol, ale musím ho pochopit a tým také nemá moc informací s tímto motocyklem. Musíme na tom víc pracovat, ale věřím, že se nám podaří lepšit každým dalším vyjetím na trať,“ říká Maria Herrera. „V loňském roce jsem na tomto motocyklu už byla rychlá, takže budu muset najít jen správné nastavení a jezdit stejným způsobem. Necítím žádný tlak. Jsem ráda, že jsem zde, protože to je kategorie, kterou jsem objevila minulý rok, a která se mi začala hodně líbit. Chci se více dozvědět a jezdit proti jezdcům, jako je Mahias a Caricasulo, kteří mají spoustu zkušeností. Pomůže mi to se hodně zlepšit.“

Maria Herrera v letošním roce také pojede nový pohár pro elektromotocykly, který se pojede při vybraných víkendech klasického silničního Mistrovství světa. „Mým cílem je pochopit oba motocykly a být konkurenceschopná ve všech závodech. Myslím, že MotoE je budoucnost. Stále potřebuje nějaký vývoj, ale ještě není na něm uděláno mnoho práce. Na šestistovce jsem šťastná, protože je to motorka, kterou už znám jsem si jista, že na ní mohu být rychlá,“ doplňuje španělská závodnice.


Další články sekce WSBK