KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Honda: Start sezony byl zklamáním

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Honda: Start sezony byl zklamáním
14.04.2017
 

Závodní ředitel Hondy Europe přiznal, že vstup do letošní sezony šampionátu Mistrovství světa Superbiků byl opravdu velkým zklamáním.

V průběhu letošní zimy hovořili manažeři Hondy o cílech pro sezonu 2017 v šampionátu Mistrovství světa Superbiků, kde chtěli od samotného začátku bojovat o pódiová umístění. Tento cíl se ale zatím rozhodně nenaplnil a na Hondu se ze všech stran hrne spíše kritika za nevydařený vstup do roku 2017.
 
Jak nyní v jednom z rozhovorů potvrdil pan Marco Chini, závodní ředitel Hondy Europe, vstup do sezony 2017 se opravdu nepovedl a to především kvůli nové motorce, která byla k dispozici až pro závěrečné zimní testy. Zároveň ale Chini dodává, že již brzy by měli jezdci dostat k dispozici další vývojovou verzi, která by měla pomoci získávat lepší výsledky.
 
„Zatím bohužel nejsem schopen říct, zda se nám ještě podaří naplnit cíle bojovat o pódium, či nikoliv. Vše bude záviset na tom, jak bude konkurenceschopná další vývojová verze naší motorky. Rozhodně ale nebudu zastírat, že začátek sezony 2017 byl pro nás obrovským zklamáním. Věděli jsme, že jsme dostali novou motorku velmi pozdě, ale přesto jsme věřili, že budeme výkonově alespoň na úrovni loňské motorky, to se ale bohužel nestalo. Nyní máme tak jediný cíl – pokračovat v naší práci a postupně zlepšovat naše výsledky,“ řekl Marco Chini.

Další články sekce WSBK