KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jak bude probíhat závodní víkend WSBK2019

Foto: Petr Štola
Jak bude probíhat závodní víkend WSBK2019
12.12.2018
 

Zástupci pořadatele superbikového šampionátu představili nový formát průběhu víkendu WSBK2019.

Pátek
V roce 2019 se Mistrovství světa Superbike vrátí ze čtyř volných tréninků zpět ke třem, což znamená, že v pátek budou jen dva tréninky pro kategorii WorldSBK. Šampionát WorldSSP bude mít na páteční dráze stejný počet tréninků, tedy dva, zatímco šampionát WorldSSP300 bude rozdělen na dvě skupiny se dvěma volnými tréninky pro každou skupinu. Nejlepší časy z pátečních tréninků nebudou mít vliv na kvalifikační pozice.

Sobota
Sobota nabízí velkou změnu v časovém formátu, protože Tissot Superpole se nyní stane jediným kvalifikovaným soubojem pro všechny třídy. Výsledky WorldSBK Tissot Superpole rozhodnou o postavení na startu prvního, sobotního závodu WorldSBK a nedělního krátkého závodu stejné kategorie, který je označován, jako „Tissot Superpole Race“. Pro Mistrovství světa Supersport300 jezdci, kteří se nekvalifikují od závodu, budou mít možnost bojovat v závodě "poslední šance", který bude po kvalifikaci této třídy. Prvních šest závodníků závodu poslední šance si zajistí posledních šest míst na nedělním startovním roštu závodu WorldSSP300.

Neděle
Čtyři závody budou v nedělní nabídce s dvěma závody WorldSBK. Prvním závodem SBK bude zcela nový formát „Sprint Race“ na 10 kol (po celou dobu trvání sezony), po kterém budou uděleny body do celkového pořadí šampionátu (výsledky závodu nebudou zahrnuty do statistik a historických údajů) a uděleny v závodě Tissot Superpole Race takto: 12/9/7/6/5/4/3/2/1. V sobotním a závěrečném nedělním závodě nebude žádná změna, kde bodový systém zůstane beze změn a uděluje se prvním patnácti jezdcům dle klasického klíče.

Druhý závod WorldSBK v neděli bude mít tradiční formát. Rošt pro tento závod bude určen z prvních devíti pozic v závodě Tissot Superpole Race a od desáté pozice budou jezdci stát dle pozice v Tissot Superpole. Nabídka tří závodů v různých formátech poskytne týmům příležitost pracovat na různých strategiích pro každý závod po celý víkend a nabídne ještě více vzrušujících závodů pro fanoušky a jezdce, které si mohou vychutnat. Kromě toho bude víkend zakončen závodem WorldSSP300, což je vždycky senzační boj od prvních do posledních okamžiků.
 


Další články sekce WSBK