KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jak na tom je Thitipong Warokorn...

Foto: Dorna Wsbk Organization
Jak na tom je Thitipong Warokorn...
20.03.2019
 

Aktuální zdravotní stav thajského závodníka Thitiponga Warokorna, který těžce havaroval v nedělním superpole race.


Během závodu Tissot Superpole Race na okruhu Chang v Thajsku, došlo ke kolizi mezi Leonem Camierem (Moriwaki Althea Honda Team) a domácím Thitipong Warokornem (Kawasaki Thailand Racing Team), po které byla vyvěšená červená vlajka a došlo tak k okamžitému zastavení závodu.

Počáteční lékařská zpráva ze zdravotnického centra okruhu ukázala, že Warokorn utrpěl zranění hrudníku a hlavy, stejně jako otřes mozku. Jezdec byl ihned převezen do nemocnice v Buriramu, kde byla diagnostikován zlomenina 4. a 5. hrudního obratle, bez poškození míchy.

Poté, co strávil noc v nemocnici v Buriramu, byl Warokorn v pondělí transportován vrtulníkem do bangkokské nemocnice, aby podstoupil ten samý večer operaci.

Kawasaki Thailand Racing Team v aktualizaci zveřejněné na své facebookové stránce potvrdil, že operace byla úspěšná, a že tělo a všechny jeho funkce, dobře reagují, a že se očekává, že Warokorn bude za pár dní schopen sedět. V nemocnici zůstane prozatím pod dohledem pana Tayarda Buranakariho, ortopeda chirurgie páteře z nemocnice v Bangkoku.
 


Další články sekce WSBK