KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jakub Smrž se vrací do WorldSBK

Foto: Dorna WorldSBK Organization
Jakub Smrž se vrací do WorldSBK
22.06.2017
 

Jihočeský závodník Jakub Smrž se po letech v BSB vrátí do Mistrovství světa Superbike, v Laguna Sece se představí v sedle Yamahy týmu Guandalini Racing.


Jakub Smrž se vrátí do Mistrovství světa Superbike. S týmem Guandalini Racing nastoupí do závodního víkendu Geico US v Laguna Sece, když v sedle Yamahy YZF R1 nahradí Itala Riccarda Russa.

Se svými 150 starty a pěti pódii bude Jakub Smrž jedním z velmi zkušených jezdců v paddocku a poskytne týmu vysokou úroveň podpory. Jeho poslední vystoupení v sérii bylo v roce 2012 v sedle stroje Ducati, ale 34letý jezdec je rád, že se dostal zpět na světovou scénu.

Ve svém prohlášení šéf týmu Mirco Guandalini vyjádřil své zklamání z odchodu Riccarda Russa, ale těší se opět na závodění s Kubou Smržem. "Je mi opravdu líto, že jsme nemohli dokončit sezonu společně. Tým Riccardovi přeje co nejlepší budoucnost a doufáme, že nalezne místo, kde bude moci plně vyjádřit svůj potenciál.

Nyní máme oficiálně Jakuba Smrže, který s námi bude startovat v Laguně Seca. Jsme velmi rádi, že znovu vytvoříme tuto kombinaci, která se v minulosti ukázala být silnou spoluprací. Jsme si vědomi, že to nebude snadné, jelikož Jakub tuto trať nezná, a má najeto pouze několik kol na našem motocyklu. Doufáme, že budeme schopni velmi dobře spolupracovat, abychom pomohli vývoji našeho motocyklu.“


Jakub Smrž vyjádřil radost z této zprávy "Jsem velmi rád, že se v Laguně Seca připojím k týmu Guandalini Racing. Jsem poctěn, že mám tuto příležitost a samozřejmě díky týmu PR Racing, že mi dovolil závodit v Mistrovství světa Superbike, zatímco máme volný víkend. Nebude to snadné, jelikož je to jiný motocykl než ten, na kterém v současné době závodím, ale učiním vše pro to, abych se rychle naučil novou trať a pomohl Guandalini Racing Teamu s vývojem R1. Jsem velmi nadšený, že se opět vrátím do známého paddocku."


Další články sekce WSBK