KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis – nadvláda Kawasaki nepomáhá WSBK

Foto: Petr Štola
Jarvis – nadvláda Kawasaki nepomáhá WSBK
14.12.2018
 

Ředitel závodního oddělení Yamahy, pan Lin Jarvis se domnívá, že nadvláda Kawasaki a Jonathana Reye, neprospívá šampionátu WorldSBK.


Čtyři poslední roky dominují superbikovému šampionátu továrna Kawasaki a její jezdec Jonathan Rea. Toto spojení přineslo poslední čtyři tituly Mistra světa a fanoušci Kawasaki, či britského jezdce, jistě jásají. Nicméně boss závodního oddělení Yamahy, pan Lin Jarvis se domnívá, že nadvláda této dvojice neprospívá šampionátu. Jako cesta čelit aktuální situaci, je větší zapojení ostatních továren a v podobě Yamahy to znamená nasazení nejen plně továrního týmu, ale od příští sezony i druhého, nezávislého týmu, jež bude podporován samotným výrobcem.

Lin Jarvis – ředitel závodního oddělení Yamahy
„Myslím, že se Yamaha zlepšila a letos jsme viděli, že Michael van der Mark získal třetí místo v šampionátu. Stále si myslím, že Kawasaki je ve skutečnosti dominantním faktorem, více než cokoli jiného v Superbike. Zatímco jim dávám plný kredit za jejich vítězství a jejich tituly, tak si zároveň myslím, že jejich nadvláda nepomáhá popularitě šampionátu. Yamaha se zabývá závoděním v Superbike, příští rok budeme mít dva superbikové týmy, jeden oficiální a jeden nezávislý, podporovaný továrnou. Superbike je stále relevantní a důležitá série, ale myslím si, že konkurence a podmínky musí být stejné pro všechny výrobce.“
 


Další články sekce WSBK