KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jezdci Yamahy před Jerezem

Text: jnyk, Zdroj: TZ Yamaha
Jezdci Yamahy před Jerezem
06.06.2019
 

Alex Lowes a Michael van der Mark jsou připraveni na závodní víkend, který se pojede na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera.


Tým Yamahy míří do španělského Jerezu, kde se o nadcházejícím víkendu Michael van der Mark a Alex Lowes opět pustí do boje o pódiová umístění ve třech superbikových závodech.

Michael van der Mark: „Naštěstí jsme měli pro druhý den testů v Misanu dobré počasí a poadřilo se nám dokončit všechny naplánované věci, kluci v týmu pracovali opravdu tvrdě. Nyní jedeme do Jerezu, což je vždy příjemná zastávka, v zimě jsme zde také dost testovali. Letos je zde nový povrch, takže uvidíme, jak se zde bude motorka chovat proti testům. Máme dobré základní nastavení a věřím, že bude dobře fungovat i v Jerezu. Naším cílem je pro Jerez pódium, v Imole jsme byli blízko, ale ne dostatečně.“

Alex Lowes: „I když jsme měli v Misanu kvůli počasí méně času, podařilo se nám dokončit téměř celý testovací plán, jen jsme neměli prostor pro žádné závodní simulace. Udělali jsme slušný pokrok a s průběhem testování jsem byl spokojený. Jerez je trať, kterou mám moc rád a v průběhu zimy tam vždy odjedu spoustu kol, pro tento závodní víkend budou ale mnohem vyšší teploty. V minulosti tato trať naší motorce seděla, takže si do nadcházejícího víkendu ve Španělsku věřím a myslím, že bychom mohli bojovat o pódium ve všech třech závodech.


Další články sekce WSBK