KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jonathan Rea získal čestný doktorát

Foto: ulster.ac.uk
Jonathan Rea získal čestný doktorát
11.12.2018
 

Čtyřnásobný superbikový Mistr světa obdržel čestný doktorát University of Ulster.


Britský závodník Jonathan Rea se letos stal historicky prvním pilotem, který dokázal získat čtyři titulu Mistra světa Superbike v jedné řadě, navíc při tom vyrovnal rekordní počet vítězství Douga Polena v jedné sezoně. Svým výkonem oslnil mnoho fanoušků, ale i odborníků, a to i mimo svět silničních motocyklů. Severní Ir nyní od University of Ulster získal čestný doktorát za přínos v oblasti sportu.

Jonathan Rea začal závodit na silnici v roce 2003, když měl za sebou několik let závodění s motokrosovým strojem. Poté, co si vyzkoušel britský superbikový šampionát, přestoupil v roce 2008 do Mistrovství světa Supersport, ihned dokončil sezonu na druhé pozici. Od roku 2009 do roku 2014 pokračoval ve své cestě ve WorldSBK s Hondou, kterou od roku 2015 vyměnil za stroj Kawasaki spravovaný továrním týmem Kawasaki Racing. Od té doby Rea dominuje sérii, ve které se stal mužem číslo jedna, jež porazil všechny soupeře a vyhrál čtyřikrát v řadě celkové pořadí šampionátu. Jak Ulsterská univerzita vysvětluje na svých internetových stránkách, je Rea nejen jedním z nejúspěšnějších závodníků Superbike všech dob, ale také jedním z nejpopulárnějších sportovců Severního Irska.

„Jsem skutečně potěšen. Přestože jsem se na škole učil velmi dobře a byl studentem s prospěchem A*, neměl jsem díky rozhodnutí věnovat se závodění šanci jít na univerzitu, jako mnozí z mé rodiny a přátel. Má matka a otec vždycky nám dětem říkali, že dobré vzdělání je nezbytné, bez ohledu na to, pro jakou práci nebo povolání jste se rozhodli. Jako otec nyní sám říkám totéž svým chlapcům, a to byl další zásadní důvod pro návrat domů, aby Jake (5) a Tyler (3) mohli podstoupit vzdělání v Severním Irsku. Musím říci, že je docela ironické, že to byl doktor, který mi před čtrnácti lety řekl, že po zranění na motocyklové trati už nikdy nebudu závodit a nyní mi byl udělen čestný doktorát za mé služby pro sport Z tohoto důvodu bych chtěl povzbudit každou osobu, která kdy měla sen nebo ambice, nikdy se nevzdat. Věřte v sebe a s pomocí a povzbuzením druhých, dosáhnete svého snu nebo svých ambicí,“ okomentoval udělení doktorátu Jonathan Rea.
 


Další články sekce WSBK