KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Joska Kubíček o zámořském tripu

Tisková zpráva týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres
Joska Kubíček o zámořském tripu
05.02.2015
 

Joska Kubíček: Závodit v Austrálii nebo v Thajsku ovšem neznamená jen závodit.

 
Odlet do zámoří je vždy hektický, nic se nesmí zapomenout, ale také počet kilogramů je omezen. A jak vypadá taková výprava na první dva zámořské závody MS-Supersport? Tak se podívejme společně do dílny českého motocyklového týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres v Hradci Králové, kde vrcholily tento týden logistické přípravy.
 
Už ve čtvrtek si do dílny týmu Intermota přijede kamión organizovaný Dornou a ten naloží během zítřejšího dne celkem 2 400 kg materiálu, tedy 6 beden. V nich jsou poskládány 2 kompletní motocykly Kawasaki ZX-6R & 2 skoro kompletní do šroubků rozložené motocykly. Samozřejmě, že nechybí ani 4 motory! Vybavení boxu a nezbytné nádobíčko mechaniků je úplnou samozřejmostí.
 
Loňské 2. místo v soutěži týmů znamená lepší podmínky pro leteckou dopravu - více kilo zadarmo a také možnost vzít s sebou více boxového vybavení - a také to, že tým Kawasaki Intermoto Ponyexpres má na celou sezónu zajištěn - za lepších finančních podmínek - velkou garáž (box) na okruhu.
 
Přepravce od Dorny odveze kompletní materiál našeho týmu na letiště Schiphol do Amsterdamu a dále vše letí «cargem» do daleké Austrálie.
 
Personál a piloti pak letí příští čtvrtek a pátek: Jedna část letí z Prahy do Dubaje a přes Perth dále do Melbourne. Americký pilot Patrick Jacobsen pak přímo z New Yorku, zatímco jeho týmový kolega Lucas Mahias z Paříže, stejně jako jeden francouzský mechanik a také nezbytný člen týmu Gerard Josek.
 
Všichni se sejdou v Dubaji a ke «klokanům» tak už dorazí společně. Ubytování týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres není samozřejmě v nějakém čtyřhvězdičkovém hotelu v Melbourne, nýbrž ve víkendových domcích, které jsou vzdáleny asi 3 až 4 km přímo od trati - samotný okruh Phillip Island leží přibližně 100 km od australského velkoměsta. Náš tým Kawasaki Intermoto Ponyexpres má pronajaty dva, každý se třemi ložnicemi a nezbytným sociálním zařízením.
 
Velkou výhodu má náš tým v zázemí, které mu poskytuje jistý Victor Soussan - u něho doma v garáži v těsné blízkosti okruhu Phillip Island. Pamětníci starého Masarykova okruhu si jistě pamatují na tohoto Australana s francouzským pasem a šaramantním knírkem - nejlépe dojel na Masecu s Yamahou 350 ccm v roce 1977 na P6, o rok později se v nižší kubatuře umístil na P7. A ten je vždy schopen pomoci!
 
Celému závodnímu víkendu předcházejí pondělní a úterní testy (16. - 17. února) a po nich tedy letošní závodní premiéra - 22. února - na malebném okruhu Phillip Island.
 
Hned po závodech je nutno vše znova složit do beden a zatímco personál  a jezdci se vrací domů do Evropy, tak materiál letí dále do Thajska, kde se o měsíc později - 22. března - jede druhý letošní závod MS-Supersport.

Další články sekce WSBK