Závody u nás i v zahraničí v období od 17. září do 23. září.

Karel Hanika při premiéře 13. místo

24.06.2018

Brněnský závodník Karel Hanika vybojoval při své světové superbikové premiéře 13. místo.

Karel Hanika do prvního závodu na okruhu Laguna Seca startoval z 18. pozice, ale bohužel se ihned propadl na poslední, 20. místo. Nicméně jezdec Guandalini Racing Teamu se rychle dostal přes Romana Ramose, se kterým po pádech Savadoriho a Baze bojoval o 16. pozici. Ramos našemu jezdci nakonec poodjel, ale Brňan se stále držel přibližně 1,5 sekundy za ním. Tempo zvolnil až v závěru, když po dalších pádech a odstoupení několika jezdců jezdil na 13. pozici. Tu také nakonec přivezl na cílovou čáru, kde hned ve svém prvním světovém superbikovém závodě získal tři body.

Karel Hanika později na své facebookové stránce první závod okomentoval:
Ahoj všichni, jsem velmi šťastný za svůj první závod ve WSBK. Laguna Seca je velmi těžká trať a 25kol v závodě bylo opravdu hodně. Start se mi tradičně moc nepovedl ale musím se ještě naučit startovat s Yamahou. Celkově mám za sebou pořád jen dva dny na této motorce. Každopádně během prvního kola jsem se dostal před Ramose a jel jsem s ostatními, bohužel mě právě Ramos narval hned v dalším kole v nájezdu do Corkscrew a ztratil jsem tím kontakt s ostatními. Po závodě se mi omluvil a nemáme spolu žádný problém. Pak jsem předjel Jacobsena a ujel mu, mezitím se celkem dost padalo a já upřímně jsem to nechtěl zahodit a na nájezdech jsem měl dost rezervy. Až do nějakých 5kol do konce jsem jel s Hernandezem, Ramosem, Herrinem. Pak mě trakce začala celkem limitovat na výjezdu ale díky málo zkušenostem s motorkou jsem si ji neubral během závodu a ztrácel jsem díky tomu na výjezdech. Zítra se z toho zkusím poučit. Dneska jsem přivezl body za 13. místo, ale spíše me těší výkon jako takový, jel jsem celý závod s ostatními, byl jsem rychlejší než někteří, ztráta na 10.místo byla kolem 0,4s na kolo. Zítra se budu snažit dál učit a rozumět víc motorce a zlepšit se jak to půjde. Díky týmu za funkční motorku a dobrou práci. Díky všem za podporu