KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Karel Hanika u Guandaliniho nepokračuje

Text a foto: facebook.com/Karel Hanika
Karel Hanika u Guandaliniho nepokračuje
28.08.2018
 

Český závodník Karel Hanika na svém facebookovém profilu potvrdil zprávu, že v týmu Guandalini Racing dále pokračovat nebude.

 
Ahoj všem. Chtěl bych se trochu vyjádřit k mojí budoucnosti. Mým příštím závodem v září bude 24h Bol d´Or. I když jsme měli v plánu, že dojedu sezonu 2018 u týmu Guandalini ve WSBK, tak nakonec nedošlo k dohodě jelikož jsme měli rozdílné názory na podmínky pro mé závodění. Laguna Seca byla skvělá zkušenost, a myslím i celkem úspěšná, každopádně technická trať jakou Laguna je, mi umožnila bojovat s ostatními, ale nadcházející výkonnostně náročné tratě by byly o dost složitější. Navíc když třeba před Portimaem už mají skoro všichni piloti odtestováno, by to byla velká nevýhoda. Vím, že výkonnostně mám na WSBK a věřím, že se nějaká šance v budoucnu objeví.
 
Moje smlouva s Mercury Racing nebyla v tomto případě žádným problémem, naopak všichni v týmu mi přáli úspěch v prestižnějším šampionátu a jsou mi oporou, ale jsem rád, že zůstávám s nimi.
 
Proto si myslím, že je lepší bojovat vepředu v EWC. Loni jsme v Bol d’Or skončili pátí, a letos se pokusíme opět o co nejlepší výsledek. Budu mít k sobě nové týmové kolegy David Perret, Angel Rodriguez a Ondra Ježek.
 
Díky všem za podporu


 


Další články sekce WSBK