KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kawasaki: Bautista bude silný

Text: jnyk Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Kawasaki: Bautista bude silný
28.02.2019
 

Šéfmechanik Jonathana Rey je přesvědčen o tom, že Alvaro Bautista a Ducati bude silný i v následujících závodních víkendech.


Úvodní závodní víkend šampionátu Mistrovství světa Superbiků na australském Phillip Islandu zcela ovládl španělský závodník Alvaro Bautista na továrním motocyklu italské Ducati. Nyní se k jeho výkonům v Austrálii vyjádřil i šéfmechanik úřadujícího mistra světa Jonathana Rey.

Jak Marcel Duinker prohlásil, Bautista bude letos na nové Ducati opravdu silný a je přesvědčen o tom, že podobný scénář uvidíme i v následujících závodních víkendech a nejednalo se jen o případ australského Phillip Islandu.

„Bautista má ohromnou výhodu na akceleraci, jen dvě desetiny sekundy dokáže získat na rovinkách. V Austrálii měl opravdu velkou výhodu, díky topspeedu a akceleraci dokázal najet náskok až půl sekundy na kolo. Je pravdou, že Phillip Island je speciální trať, ale Ducati postavila dobrou motorku a ta bude silná na všech tratích. Motorka má aktuálně nejvyšší výkon ve startovním poli a zároveň je hodně silná na brzdách. Bautista je zkušený jezdec a dokáže šetřit pneumatiky, Ducati má opravdu silnou kombinaci. Jsem přesvědčen o tom, že Bautista bude silný i v dalších závodech,“ řekl Marcel Duinker


Další články sekce WSBK